Proti Vrábči si Lipíčko s chutí zastřílelo

04.03.2018 21:17

Vrábče - Lipí 1:7 (0:5)

branky: P. Kaše 4, O. Kaše, Holinka, Kruťko

Dva týdny po debaklu od rakouského Sankt Willibald sehráli fotbalisté Lipíčka druhé přípravné utkání proti Vrábči. Tentokrát jsme to byli my, kdo na borovanské umělce od začátku do konce dominoval a naši převahu jsme vyjádřili hned sedmi brankami.

Lipíčko od úvodního hvizdu předvádělo poměrně slušný kombinační fotbal a hráči Vrábče nevěděli, kam dřív skočit. Na úvodní branku se nemuselo dlouho čekat. Petr Kaše nevypustil zdánlivě ztracený balón, v souboji přetlačil gólmana Vrábče Schustera a poté před ním stála již pouze opuštěná branka - 0:1. Stejný hráč se prosadil o pět minut později, kdy ho krásnou uličkou vysunul do samostatného úniku Kruťko a útočník Lipíčka si tváří v tvář proti Schusterovi věděl rady - 0:2. Třetí branku přidal sám kapitán Lipíčka Lukáš Kruťko, jenž levačkou obstřelil domácího gólmana - 0:3. Lipíčku se dařily kombinace a rychlé průniky po lajnách, z čehož jsme do přestávky profitovali ještě dvakrát. Nejprve si přihrávku Jiřího Holinky na zadní tyč, kde číhal Klečka, srazili domácí do vlastní sítě - 0:4. Vzápětí se prakticky po stejné situaci, tentokrát však bez pomoci domácích obránců, prosadil Ondřej Kaše - 0:5.

Ve druhém dějství přidalo Lipíčko ještě dvě branky. Obě padly po akcích jako přes kopírák, kdy Říha utekl po levé straně a ideálně servíroval na Petra Kaše, jenž už měl snadnou práci. Nejlepší podzimní střelec Lipčíka se tak prosadil hned čtyřikrát a ukázal, že přes zimní přestávku nic ze svého střeleckého apetitu neztratil. Za domácí zaznamenal alespoň čestný úspěch host v jejich dresu Petr Le, jenž bodlem z hranice vápna prostřelil Macháčka.

Další příprava nás čeká již tuto sobotu 10. března, kdy od 15 hodin, tentokrát již na naší přírodní trávě, přivítáme jankovsko-dubenskou zálohu.

sestava: Macháček - M. Svoboda, Mojžíš, T. Jinek, O. Kaše - Říha, Holinka, Zvánovec, Dan. Kočer - P. Kaše, Klečka

střídali: O. Maxa, Bourek, Zoch

sestava: Macháček - M. Svoboda, Radouch, Z. Jinek, Růžička - Říha, Holinka, Kruťko, O. Kaše - Š. Svoboda, Klečka

střídali: P. Kaše, T. Jinek, Mojžíš, Bourek