Na naše otázky odpovídá Tomáš Jeněk

15.11.2018 09:07

Tomáš Jeněk se po podzimní části sezóny stal nejproduktivnějším hráčem Lipíčka, když dokázal vstřelit 9 branek a k tomu přidat 4 gólové asistence. Jak sám říká, podobně úspěšný vstup do sezóny nepamatuje. Poprosily jsme ho, aby nám zhodnotil své půlroční působení v našem klubu.

Ahoj Tome, na úvod nám prosím o sobě řekni pár vět.

Jmenuji se Tomáš, je mi 25 let a podnikám jako dopravce. Baví mě různé sportovní aktivity, hlavně fotbal.

Kde jsi s fotbalem začínal, v kolika letech a kdo tě k němu přivedl?

Začínal jsem se sálovou kopanou ve dvanácti letech. Přivedl mě k němu kamarád. K velkému fotbalu jsem se dostal až ve dvaceti dvou letech na Srubci.

Jaká byla tvoje dosavadní fotbalová kariéra?

Jak jsem již řekl, začal jsem na Srubci jako útočník. Po nesplněných očekáváních jsem byl přesunut na levou zálohu. Od té doby jsem si moc nezahrál a nebyl jsem na Srubci spokojen. Poté jsem měl roční pauzu. Na jaře tohoto roku mě kamarád Martin oslovil, jestli bych nešel hrát za Lipí. Kývnul jsem na jeho vábení a v létě jsem začal s týmem trénovat. Ostatní už víte.

V Lipíčku působíš první sezónu, jak hodnotíš organizaci klubu ve vyšších patrech a jaká je nálada v kabině?

Do organizace klubu moc nevidím, ale myslím si, že je dobrá, protože se stará, aby měli hráči dobré podmínky ke hře a mají zájem, aby klub rostl. Nálada v kabině je perfektní.

Po podzimní části jste s 25 body třetí v tabulce, splňuje to Tvoje očekávání?

Mé očekávání to nesplňuje. Jako každý chci vyhrávat a rvát se o postup.

Zatím jsi nejproduktivnějším hráčem Lipíčka, s 9 góly dokonce nejlepším střelcem, jak si to užíváš?

Já to tak neberu, někdy se zadaří, někdy vůbec. Důležité je, aby se dařilo celému týmu a sbírali jsme body do tabulky.

Zažil jsi už někdy tak podařený vstup do sezóny v novém klubu?

Ne. Je to pro mě samotného překvapením. Doufám, že budu platným hráčem i nadále.

Dvakrát ses dostal do sestavy kola, jak si toho ceníš?

Těší mě to. Ale, jak už jsem říkal, fotbal je týmová hra.

Podzimní část sezóny právě skončila. Jaké jsou tvoje plány na následující volno? Bude Ti fotbal chybět nebo si od něj rád odpočineš?

Fotbal mi chybět bude, ale samozřejmě si i rád odpočinu. Jelikož jsem pracovně vytížen, nezbývá mi na jiné aktivity moc času.

Chtěl bys na závěr ještě něco dodat?

Přeji nám všem, aby nás fotbal všechny pořád bavil a aby se nám na jaře dařilo stejně dobře jako letos nebo i líp. A v neposlední řadě zdravím všechny naše fanoušky. Lipííí Oléé

Tome, děkujeme Ti za rozhovor, užij si zaslouženého volna a budeme se na Tvoje výkony těšit zase na jaře.