Boršov n. Vlt. "B" - Lipí 3:0

Vstup do jarní části si fotbalisté Lipíčka představovali určitě jinak. Na hřišti Boršova jsme sice byli lepším a fotbalovějším mužstvem, skórovat se nám ale nepodařilo. Naproti tomu domácí vytěžili z minima maximum, ze tří střel na branku vstřelili tři branky a radují se z tříbodového zisku.

Po úvodním oťukávání šli domácí ve 12. minutě do vedení. Jan Vančura využil zaváhání obrany Lipíčka a bez větších problémů prostřelil vyběhnutého Macháčka - 1:0. Zbývající minuty prvního poločasu patřily Lipíčku, branka domácích ale jako by byla zakletá. Velkou zásluhu na tom měl také domácí gólman Vosejpka, který předvedl několik velmi dobrých zákroků. Především Petr Kaše si na něm několikrát vylámal zuby, případně v dobrých pozicích vůbec netrefil zařízení.

Druhé dějství jako by kopírovalo to první, tentokrát se však Boršovští prosadili hned dvakrát. V 59. minutě, zatímco se hráči Lipíčka věnovali diskutování, domácí rychle rozehráli přímý kop a Vít Anderle prostřelil Macháčka podruhé - 2:0. Naši největší šanci ve druhé pětačtyřicetiminutovce měl na kopačkách Kruťko, tváří v tvář proti Vosejpkovi ale neuspěl. Opět to byl domácí strážce svatyně, jenž výborným zákrokem podržel domácí. Tečku za utkáním tak udělal v 74. minutě Jan Vančura, společně s Vosejpkou nejlepší hráč v dresu Boršova, který využil chybné rozehrávky zadáků Lipíčka a zkušeně přeloboval Macháčka - 3:0.

Lipíčko tak odjíždí s Boršova s prázdnou a pokračuje v mizerných výkonech na venkovních hřištích. Šanci na reparát budeme mít již tuto neděli, kdy od 15 hodin přivítáme na Lipí Štádium zálohu Kamenného Újezdu.

sestava: Macháček - M. Svoboda, Mojžíš, T. Jinek, O. Kaše - Říha, Kruťko, Moravec, Holinka - P. Kaše, Lávička

střídali: Radouch, Z. Jinek, Klečka, Zoch