branky: Kruťko 3, Kaše 2, Kümmel, Mojžíš, Lávička

branky:  P. Svoboda 3, M. Svoboda, Lávička, Kaše

Kamenná - TJ Sokol Lipí 3:3

branky: P. Svoboda 2, Lávička

Ševětín "B" - TJ Sokol Lipí 0:2

branky: T. Jinek, Mojžíš

Úvod utkání byl z obou stran opatrný, obě mužstva se soustředila především na defenzivu. Vyrovnané utkání, nakonec rozhodly dvě slepené trefy Lipí v závěru prvního poločasu. Nejprve mířil do černého nechytatelnou střelou do horního růžku Tomáš Jinek, pojistku poté přidal z téměř stejného místa Josef Mojžíš.

Ve druhé půli se hrál především bojovný fotbal, bez výraznějších šancí na obou stranách. Další branka již nepadla a Lipí tak veze ze Ševětína důležité tři body.

TJ Sokol Lipí - Nové Hodějovice "B" 4:0

branky: P. Svoboda, Lávička, Kruťko, Mojžíš

Po úvodním oťukávání se domácí hráči dostali do několika slibných příležitostí, ale ani jednu z nich se jim nepodařilo využít. To se podařilo až v závěru první pětačtyřicetiminutovky. Kruťko skvělým forčekingem donutil hostujícího obránce pouze odkopnout balon, toho se zmocnil Kaše, jenž přesným centrem našel hlavu Pavla Svobody, pro kterého nebyl problém zaznamenat třináctou letošní trefu.

Ve druhé půli se do balonu za vápnem nádherně opřel Roman Lávička a jeho projektil se zastavil až v šibenici hostující branky. Již na 3:0 zvyšoval Lukáš Kruťko po výborné individuální akci Radoucha, který vymíchal hostující obranu, a kapitánovi Lipí již pouze stačilo nastavit nohu. Poslední slovo si vzal Josef Mojžíš, jehož "lobík" překvapil hostujícího brankáře a zaplaval ho levého horního rohu hodějické branky.

Zborov - TJ Sokol Lipí 1:0

Za sychravého a studeného sobotního podvečera se hrál průměrný fotbal, ve kterém bylo od začátku mírně aktivnější hostující mužstvo. To si v úvodu dokázalo vytvořit několik velkých příležitostí, ale ani jedna z nich, bohužel pro nás, neskončila v síti. Nejprve postupovali sami dva na nikoho Lávička s Pavlem Svobodou, ale druhý jmenovaný si vylámal zuby na domácím brankáři. Toho nedokázal překonat ani Kaše, který se ve vápně dokázal uvolnit, ale jeho střela neměla patřičnou razanci a nemohla domácího golmana ohrozit. A tak se potvrdilo staré známé pravidlo nedáš - dostaneš, kdy domácí prakticky z první vážnější akce otevřeli skóre utkání. V tu chvíli byli hosté jako opaření, více než na hru se soustředili na diskutování a svým výkonem rozhodně nepřipomínali adepty na postup do třetí třídy.

Do druhé půle vstoupili hráči Lipí s cílem vyrovnat nepříznivé skóre a udržet jarní neporazitelnost, ale výraznější šanci si vypracovat nedokázali. Výjimkou byla jedovatá střela Mojžíše, která mířila těsně vedle tyče domácí branky. Zhruba dvacet minut před koncem byl po druhé žluté kartě vyloučen domácí středopolař a naše mužstvo mělo výhodu jednoho muže v poli. Zborov hrál v tu chvíli jednoduchý fotbal, soustředil se především na defenzivu a Lipí se pořádně nedokázalo dostat do zakončení. Přesto mohlo být vyrovnáno. Kaše napřáhl za vápnem, podařilo se mu překonat domácího brankáře, ale jeho střelu zastavila tyč. A protože vyrovnání nepřinesla ani velká šance střídajícího Tomáše Jinka, odjíždí Lipí ze Zborova s prázdnou.

sestava: Macháček - M. Svoboda, Klečka, Mojžíš, Růžička - Kruťko (T. Jinek), Lávička, J. Kočer (Z. Jinek), Radouch (Kümmel) - Kaše, P. Svoboda

TJ Sokol Lipí - SK Včelná 5:3

branky: P. Svoboda 2, Radouch, Lávička, Hupka

Úvod jako z říše snů zažili fotbalisté domácího Lipí ve šlágru kola proti Včelné. Již po pár minutách předvedli domácí rychlou akci po levé straně, Kaše poslal do vápna přízemní centr, zde se nejlépe zorientoval Pavel Svoboda, jenž svou letošní čtrnáctou trefou poslal naše mužstvo do vedení. O chvíli později bylo na domácí střídačce ještě veseleji. To těsně před šestnáctkou dostal dostatek času a volného prostoru Roman Lávička a jeho střela levačkou se zastavila až v síti hostující branky. Stejný hráč o pár minut později tak dlouho váhal s rozehrávkou, až o balon přišel, a hosté se řítili do přečíslení. To musel zastavit faulem v pokutovém území Mojžíš a rozhodčí neváhal nařídit pokutový kop. S ním si hostující hráč poradil bez problémů a snížil na rozdíl jedné branky. Odpověď domácích na sebe nenechala dlouho čekat. Aktivní Milan Hupka se uvolnil na levé straně, poslal do vápna střílený centr, který si hostující obrana srazila za záda nešťastného brankáře a bylo to opět o dvě branky. Největští parádu si nechali domácí na závěr prvního poločasu. Hostům nevyšla ofsajdová past a Kaše s Vladimírem Radouchem se k překvapení hostujících hráčů řítili sami dva na brankáře. Prvně jmenovaný neváhal a našel ve vápně volného Radoucha, jenž balon poslal fantasticky patičkou do branky a rozjásal domácí publikum počtvrté!

Jak domácí první poločas zakončili, tak odstartovali také poločas druhý. Kaše vyslal do samostatného úniku Lávičku, ten ač tísněn hostujícím obráncem dokázal zakončit, ale brankář si s jeho zakončením věděl rady. K odraženému balonu se ale dostal včas Pavel Svoboda a svou druhou brankou zvyšuje již na 5:1 pro naše mužstvo. Poté si slabší chvilku vybrala také naše obrana, jejíž chybnou rozehrávku dokázali hráči Včelné potrestat a snížit. Lipíčku jakoby docházely síly a byli to hostující hráči, kteří diktovali tempo hry stále častěji zatápěli naší obraně. Výsledkem toho byla další branka v naší síti, kdy střídající Šálek rozehrál volný přímý kop na jedničku a nikým nehlídaný hráč poslal balón za bezmocného Macháčka. Ten musel v závěru utkání vytáhnout další ze svých výborných zákroků proti nebezpečnému přímému kopu jednoho z hostujících hráčů. Poslední slovo si mohl vzít po bratrské spolupráci Jinků mladší Tomáš, ale jeho střela jen těsně minula levou tyč hostující branky. Lipí si tak do tabulky připisuje velmi důležité tři body a na svého dnešního soupeře má na druhém místě již šestibodový náskok.

sestava: Macháček - M. Svoboda, Mojžíš, J. Kočer (Klečka), Růžička - Radouch (T. Jinek), Kruťko, Lávička, Hupka (Kümmel) - Kaše (Z. Jinek), P. Svoboda (Daňhelka)

Dolní Bukovsko "B" - TJ Sokol Lipí 4:1

branka: Daňhelka

Lipí cestovalo na hřiště předposledního Bukovska s vědomím, že případné vítězství by znamenalo již devítibodový náskok na třetí příčku. Dobře jsme však věděli, jak zde dva týdny zpět dopadli hráči Včelné, což pro nás bylo velkým varováním. Bohužel výkon, který jsme v Bukovsku předvedli, nemohl v žádném případě na body stačit a tak odjíždíme s téměř totožným výsledkem jako Včelná. Úvod utkání přitom patřil Lipíčku, které mělo častěji míč na kopačkách a dokázalo si vytvořit několik zajímavých příležitostí k otevření skóre. Bohužel pro nás, ani jedna ze šancí se neujala a tak udeřilo na druhé straně. Hostující obrana si na silně podmáčeném terénu vybrala slabší chvilku, což dokázali domácí nekompromisně potrestat. Útočník Bukovska se řítil sám na Mojžíše, jenž při absenci Macháčka a Mayra musel zaskočit mezi třemi tyčemi, a nezaváhal - 1:0. Vstřelená branka domácím očividně pomohla a náhle to byli oni, kdo diktoval tempo hry. Domácí byli aktivnější, rychlejší, důraznější a Lipí v tu chvíli v žádném případě nepřipomínalo aspiranta na postup do třetí třídy. Výsledkem toho byla další branka v naší síti. Domácí nás zamkli v našem pokutovém území a po sérii zhruba pěti rohů se jim podařilo dostat balon přesnou hlavičkou za bezmocného Mojžíše podruhé - 2:0. Aby toho nebylo málo, další nedůslednosti našeho mužstva  využil domácí kapitán, jenž suverénně přeloboval Mojžíše a rozjásal domácí publikum potřetí - 3:0.

Kdo si myslel, že se Lipí o přestávce vzpamatuje a do druhé půle nastoupí jiné mužstvo, byl zklamán. Domácí hráli to, co potřebovali, navíc se jim podařilo tříbrankové vedení ještě navýšit. Centr z levé strany propadl až k noze domácího útočníka, jenž bez problémů rozvlnil síť počtvrté - 4:0. Ve zbytku utkání pokračoval stejný obrázek - domácí hráli, hosté koukali a sledovali akce při chuti hrajících hráčů Bukovska. Alespoň čestný úspěch našeho mužstva mohl zaznamenat Zdenek Jinek po přesném centru Hupky, ale domácí gólman předvedl fantastický zákrok a dokázal balon vyrazit mimo tři tyče. Přesto se Lipí dočkalo. Hlavička kapitána Kruťka po standardní situaci ještě skončila na břevně domácí branky, ale odražený balón si našel nejrychleji střídající Jan Daňhelka a pohodlně ho poslal do branky - 4:1. Do konce utkání v tu chvíli zbývalo 11 minut. Lipíčko vrhlo všechny síly do útoku a pokusilo se s nepříznivým výsledkem ještě něco udělat. Zdenek Jinek se ocitl v další dobré šanci, ale jeho hlavička skončila na tyči domácí branky. A protože brankou neskončila ani Kašeho dalekonosná střela, kterou dokázal domácí brankář vyrazit na rohový kop, odjíždí Lipí z Bukovska s debaklem. Nutno podotknout, že domácí zvítězili naprosto zaslouženě. Výkon našeho mužstva by snesl přívlastek ostudný!

sestava: Mojžíš - M. Svoboda, Klečka, T. Jinek (Daňhelka), Růžička - Radouch (Z. Jinek), Kruťko, Lávička, Hupka - Kaše, P. Svoboda (Kümmel)

Černý Dub - TJ Sokol Lipí 3:3

branky: Kruťko, Mojžíš z pen., Radouch

Domácí, kteří na jaře ještě nepoznali hořkost porážky, do utkání vlétli a hned z první střely mohli jít do vedení. Macháčkovi ale při pumelici domácího hráče pomohlo břevno! Odpovedět mohl Pavel Svoboda, jeho střela z dobré pozice však mířila pouze do boční sítě. A tak udeřilo na druhé straně. Jeden z domácích hráčů se dokázal uvolnit na velkém vápně a přesnou střelou otevřel brankový účet. Domácím ale radost dlouho nevydržela. Radouch geniálně vybídl Lukáše Kruťka do samostatného úniku a hostující kapitán ve skluzu procedil balon do branky. O chvíli později jsme šli do vedení. Kruťkovo centr z pravé strany zastavil domácí obránce rukou a následoval pokutový kop. Ty má v Lipí na starosti Josef Mojžíš a ani tenkorát se nemýlil. Také domácí ale rychle přispěchali s odpovědí a po další přesné střele z hranice šestnáctky se začínalo od nuly. Ještě do přestávky viděli diváci v místním stánku další penaltu. Tentokrát měli tuto výhodu po faulu Radoucha domácí a také v tomto případě byl úspěšnější exekutor. Do šaten tak vstupovali veselejší hráči Dubu.

Do druhé pětačtyřicetiminutovky vstoupili naši hráči aktivně, s cílem co nejrychleji odčinit jednobrankové manko. Výraznější šanci si ale vypracovat nedokázali. Přesto jsme se dočkali vyrovnání. Vladimír Radouch odčinil předchozí penaltový zákrok, na hranici šestnáctky si posnul balon na levačku a razantní střelou prostřelil domácího gólmana. V posední minutě utkání to byli domácí, kteří mohli zasadit pomyslný hřebíček do naší rakve. Po rohovém kopu nastal ve vápně obrovský závar, domácí hráči už už zvedali ruce, ale Růžička vykopl balon z brankové čáry a zažehnal pohromu našeho mužstva. Lipíčko si tak z horké půdy Dubu odváží bod za remízu 3:3 a nadále zůstává na druhém místě tabulky.

sestava: Macháček - M. Svoboda, Klečka, Mojžíš, Růžička - Radouch (Z. Jinek), Kruťko, Lávička, Kümmel (Š. Svoboda) - P. Svoboda, Hupka

TJ Sokol Lipí - Trhové Sviny "B" 3:0 kontumačně

branky: Klečka, Kruťko, Radouch

Z předpokládaného šlágru jara a utkání, které mělo být ozdobou čtvrté třídy, se nakonec stala díky hostujícímu mužstvu fraška. Hosté, kteří měli již s  předstihem zajištěnou první postupovou pozici, totiž k souboji dvou nejlepších celků tabulky přicestovali s dvanáctkou hráčů, ale bez registračních průkazů. Hlavní sudí tedy povolil, aby  nastoupili na občanky, ale ty mělo pouze sedm hráčů. Sviny tedy do utkání nastoupily v sedmi lidech včetně hrajícího trenéra. Bylo tedy jen otázkou, na jaké cifře se konečný výsledek zastaví. Skóre utkání otevřel Petr Klečka, jenž z pozice stopera dostal útočné choutky a pohodlně poslal Lipí do vedení – 1:0. Druhá branka na sebe nenechala dlouho čekat. Radouch se uvolnil u lajny a netradičně pravačkou posadil na hlavu přesný centr Lukášovi Kruťkovi, který si s ním už věděl rady – 2:0. Třetí branka byla tou poslední, kterou diváci v Lipí viděli. Ve 23. minutě Růžička přetáhl hru na zcela volného Vladimíra Radoucha, jenž z první trefil balon přesně a neomylně ho poslal do sítě – 3:0. Následně bylo utkání ukončeno pro nízký počet hráčů soupeře, jelikož jeden z nich musel pro zranění odstoupit. Konečný výsledek zní i přesto 3:0 (kontumačně), což našemu mužstvu definitivně zajistilo postup do třetí třídy a zbylé dvě utkání tak můžeme odehrát v naprostém klidu a s vědomím, že příští ročník budeme nastupovat o soutěž výše. Radost z postupu mírně kalí to, že jsme si ho nevybojovali přímo "na hřišti", ale na to se historie neptá.

sestava: Macháček - M. Svoboda, Klečka, Mojžíš, Růžička - Radouch, Kruťko, Lávička, Kümmel - Hupka, P. Svoboda

Ledenice "B" - TJ Sokol Lipí 1:1

ČK: 25. min Radouch

Lipíčko cestovalo na hřiště Ledenic s vědomím, že postup do III. třídy má již v kapse, a zápas v pekelném horku si chtělo po nedohraném utkání se Sviny především užít. Úvod patřil našemu mužstvu, které si dokázalo vytvořit několik velmi dobrých příležitostí, ale žádná z nich brankou neskončila. Ve 25. minutě přišla pro Lipí výrazná komplikace. Vladimír Radouch totiž během pěti minut viděl dvakrát žlutou kartu a musel předčasně pod sprchy. Lipí tak čekalo v extrémně náročném počasí téměř 70 minut v oslabení. Kdo si však myslel, že nás budou Ledenice výrazně přehrávat, byl na omylu. Domácí hrozili především ze standardních situací, ale také jejich hráči měli s koncovkou velký problém. Naopak to bylo Lipíčko, které mohlo jít v závěru prvního poločasu do vedení. Kaše se uvolnil v šestnáctce, připravil balon pro Kruťka, ten ale mířil pouze do boční sítě a svou letošní osmibrankovou sbírku nerozšířil.

Na začátku druhé půle si oba hráči spolupráci zopakovali. Kapitán Lipí tentokrát dostal přesný balon za obranu, ale jeho zakončení se mezi tři tyče nevešlo. O chvíli později už jsme šli zaslouženě do vedení. Aktivní Klečka po autovém vhazování utekl po pravé straně, předložil milimetrový balon Petrovi Kaše a ten ho poslal neomylně do sítě - 0:1. Domácí, i přes výhodu jednoho muže v poli, příliš nehrozili, přesto se jim podařilo z ojedinělé šance vyrovnat. Brankář Jiří Macháček ve vápně kličkoval tak dlouho, až o balon přišel, a domácí útočník neměl problém poslat balon do odkryté branky - 1:1. I po inkasované brance se nám dařilo držet míč častěji na našich kopačkách, vytvořit si několik gólovek, ale zakončení nám dnes opravdu nevycházelo. Nejblíže byl zhruba deset minut před koncem obránce Jan Růžička, jehož dalekonosnou ránu zastavila až horní tyč domácí branky. V síti neskončil ani následný závar, který se domácí obraně podařilo s obtížemi odvrátit. Ještě předtím byl ve vápně zezadu sestřelen Kaše, ale píšťalka rozhodčího zůstala k našemu překvapení němá. V závěru se odpískání penalty dožadovali také domácí, ale i v tomto případě zůstal hlavní sudí naprosto v klidu a tak se obě mužstva rozešla smírně. Lipíčko veze z posledního letošního venkovního utkání bod, sezonu pak zakončí příští týden v domácím prostředí s Kamennou.

sestava: Macháček - M. Svoboda, Klečka (Š. Svoboda), Mojžíš, Růžička - J. Kočer (T. Jinek), Kruťko, Lávička, Radouch - Kaše, P. Svoboda (Kümmel)

TJ Sokol Lipí - Kamenná 3:2

branky: Kaše, P. Svoboda, Mojžíš z pen.

Dlouho to vypadalo, že poslední utkání soutěžního ročníku 2013/2014 vůbec neproběhne. Soupeř si totiž dával na čas, nakonec dorazil 15 minut před plánovaným výkopem a mohlo se jít na věc. Trenérský tandem Lipí trápila absence hned několika hráčů základní sestavy. Do zápasu nemohli z různých důvodů zasáhnout Radouch, Hupka, Klečka a Martin Svoboda, šanci tak dostali téměř všichni hráči širšího kádru včetně ztraceného syna Petra Papáčka. Od úvodního hvizdu jsme měli výhodu jednoho muže v poli, protože Kamenná přijela pouze s deseti hráči do pole včetně gólmana. Ani tato výhoda nám ale příliš nepomohla a v úvodních minutách se museli přihlížející diváci nudit. Oba celky s vědomím, že již "o nic nejde", příliš hrát nechtěly a tak byla k vidění spíš nakopávaná bez větších šancí. Mezitím hostům dorazil jedenáctý hráč, jenž se zapojil do hry a od té chvíle se na hřišti začaly dít zajímavější věci. Lipíčko si dokázalo vypracovat několik nadějných příležitostí, ale žádná z nich brankou neskončila. Ujal se až pokus Petra Kaše, jenž dorážel střelu Pavla Svobody prakticky do prázdné brány. Vedení mohl navýšit o chvíli později Kruťko, který ale nedokázal z bezprostřední blízkosti dopravit balon do sítě. Kamenná si žádnou výraznější šanci vypracovat nedokázala, přesto se do šaten odcházelo za vyrovnaného stavu. Macháčkovi vyklouzl balon a druhý nejlepší střelec soutěže Pavel Smolen měl lehkou pozici.

Druhý poločas už byl na zajímavé momenty bohatší. Hned na začátku nás mohl poslat do vedení Pavel Svoboda, ale tentokrát se ještě zastřeloval. O chvíli později už se ale mohl nejlepší střelec soutěže radovat. Po přihrávce od Lávičky a promáchnutí jednoho z hostujících obránců se ocitl sám před brankářem a touto nabídkou nepohrdnul. Třetí branka v síti Kamenné na sebe nenechala dlouho čekat. Kaše se uvolnil v pokutovém území, a protože byl zezadu sestřelen, rozhodčí neváhal nařídit pokutový kop. K němu se postavil tradičně Josef Mojžíš a ani tentokrát nezaváhal. Domácí si chtěli závěrečné letošní minuty užít, měli častěji míč na svých kopačkách a hosty prakticky k ničemu nepouštěli. Výsledkem bylo opět několik slibných šancí, ale bez gólového efektu. Kruťko sice balon do sítě dostal, ale pouze po Maradonovsku rukou, za což byl rozhodčím "odměněn" žlutou kartou. A tak udeřilo na druhé straně. Kaše ztratil u lajny balon, hosté podnikli rychlý protiútok, který bezchybně zakončil opět Pavel Smolen. V závěru mohl Kaše odčinit své přechozí zaváhání, ale jeho přímý kop zastavilo břevno hostující branky a do sítě se nevešla ani následná dorážka. Lipíčko tak zakončilo sezonu vítězně, zvítězilo i v devátém domácím utkání a mohlo se slavit. Na hřišti totiž přímo po zápase probíhala dokopná, která vzhledem k letošnímu postupu do III. třídy stála opravdu za to. LIPÍ OLEEEEEEE!!!

sestava: Macháček - Z. Jinek, Mojžíš, J. Kočer (Papáček), Růžička - T. Jinek (Fojtík), Lávička, Kruťko, Kümmel (Š. Svoboda) - Kaše, P. Svoboda